واحد آموزش گروه ام.اس.کو

نقش آموزش در هر جامعه ای در جهت شکوفایی استعدادها و رشد و تعالی ارزش های زندگی انسان ها و انعکاس آن در گستره زندگی فردی، سازمانی و اجتماعی آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه و با پیشرفت روزافزون دانش بشری در عرصه های گوناگون علمی و تحقیقاتی نقش آموزش بسیار تعیین کننده است. به گونه ای که افزایش سطح معلومات و دانش و آگاهی های پژوهشگران و محققان و استفاده از روش های روزآمد و کاربردی با پیشرفت هر جامعه ای رابطه مستقیم دارد.

با توجه به نیاز و اهداف بلند مدت کشور در جهت پیشرفت علم و فن آوری و همچنین بهره وری صنعت از نیروی انسانی متخصص و خبره، شرکت مظفر صنعت صبا با توجه به سابقه فعالیت چندین ساله، بهره مندی از نیروی انسانی متخصص و فضای مناسب، برگزاری کلاس های آموزشی را از رئوس کاری و اهداف خود قرار داده است . دوره های آموزشی گروه ام.اس.کو به صورت مشترک با اتحادیه الکترونیک تهران برگزار و تمامی مدارک دوره ها توسط این گروه و اتحادیه صادر می گردد.

درباره اتحادیه الکترونیک تهران

شايد روزی که براي اولين بار فرستنده رادیويي در سال ۱۳۱۹ در تهران نصب گرديد و اولين گيرنده رادیويي توانست صداي فرد گوينده را دريافت کند، کسي فکر نمي کرد که دنياي الکترونيک به چنين پيشرفتي دست يابد که هم اکنون زندگي بشر بدون آن امکان پذير نمي باشد.

اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران لوازم الکترونيک و الکتروتکنيک تهران با تحت پوشش قرار دادن ۱۲ رده صنفی مشغول به فعاليت ميباشد و اعضا شريف اين اتحاديه که از قشر زحمتکش و فعال و با دانش اصناف کشور مي باشند توانسته اند نيازهاي هموطنان گرامي را در زمينه خدمات فني الکترونيک و الکتروتکنيک به نحوي شايسته انجام دهند.


تاريخچه تشکيل اتحاديه

در آذر ماه ۱۳۴۴ سنديکاي مهندسي به همت تعدادي از پيشکسوتان صنف آقايان مهندسين: جمشيد منصوري، ابوالقاسم غروي، محمد شفيقي، ملک ميزنوني, عباس کاوه، اسلام محسن پورسي سي، بيژن پيروآدي، ملک مسعود امير چوپاني، محمود شمس لطيفي و تعداد ديگري از اعضا بوجود آمد و در اولين نشست آقايان مهندسين : جمشيد منصوري، ابوالقاسم غروي، ملک مسعود امير چوپاني، محمد شفيقي بعنوان هيئت موسس انتخاب و با چندين بار ملاقات با شهردار وقت و رياست اتاق بازرگاني و رئيس شوراي خواربار اجازه تشکيل سنديکاي مهندسين و متخصصين الکتروتکنیک اخذ گرديد.

سنديکاي مهندسين ومتخصصين تهران وحومه طبق ماده 25 قانون کار در تاريخ ۱۳۴۴/۰۷/۲۷ به شماره ۷۵ در اداره کل روابط اداره کار به ثبت رسيد .فعاليت چشمگير سنديکا موجب گرديد شوراي عالي اصناف واتاق بازرگاني بعضي از صنوف را که در ارتباط با لوازم برقي بودند نظير تعمير کاران يخچال وکولر ولباسشوئي وتعميرکاران ژنراتور والکتروموتور وچند صنف ديگر را به سنديکا معرفي و آنان نيز با استقبال از اين موضوع عضويت سنديکا را پذيرفتند ومدت زماني نگذشت که تعداد اعضا به بيش از پانصد نفر بالغ گرديد که پس از آن چندين بار انتخابات به عمل آمد پس از انفلاب شکوهمندملت شريف ايران با پشتکار ومکاتبات فراوان شوراي انقلاب اتحاديه هاي صنفي تحت نظارت هيئت نظارت را در تاريخ ۱۳۶۳/۰۳/۰۷ به رسمیت شناخت وسنديکای مهندسين ومتخصصين با نام اتحاديه صنف تعميرکاران لوازم برقي تهران طي نامه شماره ۵۸۹ در تاريخ۲/۱۱/۶۳ تحت شمار ۶۶ به ثبت رسيد ورسميت يافت.

در سال ۱۳۶۲ اولین انتخابات اتحادیه بعداز انقلاب در بین ۱۴ رده صنفی وابسته برگذار که از هر رده اصلی صنفی یک نماینده برای هیئت مدیره کاندید ودر نتیجه آقایان اکبر نوری، مرتضی توکلی، گرشاد رشادت جو ، محمد علی مقصود لو، علی اکبر ایلخانی، حاج ابراهیم زراعتی، حسین بستان منش ، محمد اشعری عبدلعلی رستمی بعنوان هیئت مدیره انتخاب گردیدند.

اتحادیه در این مدت باتغییر محلهای متعدد در نهایت در بلوار کشاورز خیابان فلسطین جنوبی کوچه شهید ذاکری پلاک ۴ مستقر گردید با فراز ونشیب هایی که اتحادیه صنف تولید کنندگان وتعمیر کاران لوازم برقی تهران در طول ادامه فعالیت خود داشت در سال ۱۳۸۱ صنوف مختلف وابسته به اتحادیه تولید کنندگان وتعمیر کاران لوازم برقی تصمیم به تفکیک اتحادیه گرفته که مورد موافقت هیئت محترم عالی نظارت ومجمع محترم امور صنفی قرار گرفت واتحادیه مذکور به چهار اتحادیه مستقل ومجزا تقسیم گردید با نام های :

۱- اتحادیه تولید کنندگان وتعمیرکاران لوازم الکترونیک والکتروتکنیک تهران.

۲- اتحادیه تولید کنندگان وتعمیرکاران الکترو مکانیک.

۳- اتحادیه تولیدکنندگان وتعمیرکاران صنایع برودتی.

۴- اتحادیه تولید کنندکان وتعمیرکاران مخابرات.

درآذر ماه سال ۱۳۸۶ با پایان یافتن دوره چهار ساله هیئت مدیره ذکر شده انتخابات جدید بر گذار گردید که آقایان رضا دستمال چی وفرهاد بهزادیان وصادق فیض آبادی ومحمد رضا شهسواری وقاسم بنی اسدی به ترتیب به سمت رئیس ومعاون وخزانه دار وبازرس ومنشی انتخاب گردیدند.