واحد آموزش گروه ام.اس.کو

نقش آموزش در هر جامعه ای در جهت شکوفایی استعدادها و رشد و تعالی ارزش های زندگی انسان ها و انعکاس آن در گستره زندگی فردی، سازمانی و اجتماعی آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امروزه و با پیشرفت روزافزون دانش بشری در عرصه های گوناگون علمی و تحقیقاتی نقش آموزش بسیار تعیین کننده است. به گونه ای که افزایش سطح معلومات و دانش و آگاهی های پژوهشگران و محققان و استفاده از روش های روزآمد و کاربردی با پیشرفت هر جامعه ای رابطه مستقیم دارد.

با توجه به نیاز و اهداف بلند مدت کشور در جهت پیشرفت علم و فن آوری و همچنین بهره وری صنعت از نیروی انسانی متخصص و خبره، شرکت مظفر صنعت صبا با توجه به سابقه فعالیت چندین ساله، بهره مندی از نیروی انسانی متخصص و فضای مناسب، برگزاری کلاس های آموزشی را از رئوس کاری و اهداف خود قرار داده است . دوره های آموزشی گروه ام.اس.کو به صورت مشترک با اتحادیه الکترونیک تهران برگزار و تمامی مدارک دوره ها توسط این گروه و اتحادیه صادر می گردد.

درباره اتحادیه الکترونیک تهران

شاید روزی که برای اولین بار فرستنده رادیویی در سال ۱۳۱۹ در تهران نصب گردید و اولین گیرنده رادیویی توانست صدای فرد گوینده را دریافت کند، کسی فکر نمی کرد که دنیای الکترونیک به چنین پیشرفتی دست یابد که هم اکنون زندگی بشر بدون آن امکان پذیر نمی باشد.

اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران لوازم الکترونیک و الکتروتکنیک تهران با تحت پوشش قرار دادن ۱۲ رده صنفی مشغول به فعالیت میباشد و اعضا شریف این اتحادیه که از قشر زحمتکش و فعال و با دانش اصناف کشور می باشند توانسته اند نیازهای هموطنان گرامی را در زمینه خدمات فنی الکترونیک و الکتروتکنیک به نحوی شایسته انجام دهند.


تاریخچه تشکیل اتحادیه

در آذر ماه ۱۳۴۴ سندیکای مهندسی به همت تعدادی از پیشکسوتان صنف آقایان مهندسین: جمشید منصوری، ابوالقاسم غروی، محمد شفیقی، ملک میزنونی, عباس کاوه، اسلام محسن پورسی سی، بیژن پیروآدی، ملک مسعود امیر چوپانی، محمود شمس لطیفی و تعداد دیگری از اعضا بوجود آمد و در اولین نشست آقایان مهندسین : جمشید منصوری، ابوالقاسم غروی، ملک مسعود امیر چوپانی، محمد شفیقی بعنوان هیئت موسس انتخاب و با چندین بار ملاقات با شهردار وقت و ریاست اتاق بازرگانی و رئیس شورای خواربار اجازه تشکیل سندیکای مهندسین و متخصصین الکتروتکنیک اخذ گردید.

سندیکای مهندسین ومتخصصین تهران وحومه طبق ماده 25 قانون کار در تاریخ ۱۳۴۴/۰۷/۲۷ به شماره ۷۵ در اداره کل روابط اداره کار به ثبت رسید .فعالیت چشمگیر سندیکا موجب گردید شورای عالی اصناف واتاق بازرگانی بعضی از صنوف را که در ارتباط با لوازم برقی بودند نظیر تعمیر کاران یخچال وکولر ولباسشوئی وتعمیرکاران ژنراتور والکتروموتور وچند صنف دیگر را به سندیکا معرفی و آنان نیز با استقبال از این موضوع عضویت سندیکا را پذیرفتند ومدت زمانی نگذشت که تعداد اعضا به بیش از پانصد نفر بالغ گردید که پس از آن چندین بار انتخابات به عمل آمد پس از انفلاب شکوهمندملت شریف ایران با پشتکار ومکاتبات فراوان شورای انقلاب اتحادیه های صنفی تحت نظارت هیئت نظارت را در تاریخ ۱۳۶۳/۰۳/۰۷ به رسمیت شناخت وسندیکای مهندسین ومتخصصین با نام اتحادیه صنف تعمیرکاران لوازم برقی تهران طی نامه شماره ۵۸۹ در تاریخ۲/۱۱/۶۳ تحت شمار ۶۶ به ثبت رسید ورسمیت یافت.

در سال ۱۳۶۲ اولین انتخابات اتحادیه بعداز انقلاب در بین ۱۴ رده صنفی وابسته برگذار که از هر رده اصلی صنفی یک نماینده برای هیئت مدیره کاندید ودر نتیجه آقایان اکبر نوری، مرتضی توکلی، گرشاد رشادت جو ، محمد علی مقصود لو، علی اکبر ایلخانی، حاج ابراهیم زراعتی، حسین بستان منش ، محمد اشعری عبدلعلی رستمی بعنوان هیئت مدیره انتخاب گردیدند.

اتحادیه در این مدت باتغییر محلهای متعدد در نهایت در بلوار کشاورز خیابان فلسطین جنوبی کوچه شهید ذاکری پلاک ۴ مستقر گردید با فراز ونشیب هایی که اتحادیه صنف تولید کنندگان وتعمیر کاران لوازم برقی تهران در طول ادامه فعالیت خود داشت در سال ۱۳۸۱ صنوف مختلف وابسته به اتحادیه تولید کنندگان وتعمیر کاران لوازم برقی تصمیم به تفکیک اتحادیه گرفته که مورد موافقت هیئت محترم عالی نظارت ومجمع محترم امور صنفی قرار گرفت واتحادیه مذکور به چهار اتحادیه مستقل ومجزا تقسیم گردید با نام های :

۱- اتحادیه تولید کنندگان وتعمیرکاران لوازم الکترونیک والکتروتکنیک تهران.

۲- اتحادیه تولید کنندگان وتعمیرکاران الکترو مکانیک.

۳- اتحادیه تولیدکنندگان وتعمیرکاران صنایع برودتی.

۴- اتحادیه تولید کنندکان وتعمیرکاران مخابرات.

درآذر ماه سال ۱۳۸۶ با پایان یافتن دوره چهار ساله هیئت مدیره ذکر شده انتخابات جدید بر گذار گردید که آقایان رضا دستمال چی وفرهاد بهزادیان وصادق فیض آبادی ومحمد رضا شهسواری وقاسم بنی اسدی به ترتیب به سمت رئیس ومعاون وخزانه دار وبازرس ومنشی انتخاب گردیدند.